Auta używane Marki aut

Co należy sprawdzić przed kupnem auta używanego?

samochód

Samochód używany to coraz popularniejszy środek transportu wielu osób. Coraz młodsze osoby, tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, decyduje się na zakup samochodu używanego, gdyż jak wiadomo, nowe to większy wydatek. Podobnie, jak początkujący kierowcy. Na co zatem warto zwrócić uwagę, gdy chcemy kupić auto używane? Co musimy koniecznie sprawdzić?

Stan auta i cena

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na lakier i stan nadwozia. Najlepiej, gdy podjedzie sprawdzić to z nami jakiś doświadczony kierowca, który zna się na tym. Jeśli zauważymy, że nadwozie zaczyna pokrywać się korozją i Lakier tak samo, lepiej poszukać innego samochodu. Wątpliwości powinna wzbudzić także podejrzanie niska cena auta, być może właściciel ma cos do ukrycia? Koniecznie to sprawdźmy!

Przebieg

Kolejnym, ważny krokiem jest sprawdzenie stanu foteli oraz okładziny pedałów. Co można dzięki temu sprawdzić? Oczywiście zużycie auta, jeśli środek jest zdezelowany, a okładzina pedałów zdarta, to znak, że warto poszukać innego gabinetu! Nie zapomnijmy sprawdzić także przebiegu! To bardzo ważne, zwróćmy uwagę na to, ile samochód ma „na liczniku”. Rozsądne jest kupowanie auta do 100 tys. Jeśli szukamy natomiast porządnego samochodu, możemy zajrzeć na stronę: http://www.papis.pl/ tam z pewnością uda nam się znaleźć wiele ciekawych modeli, zwłaszcza jeśli naszą uwagę przykuwają samochody używane do 40000, mamy możliwość znalezienia wielu ciekawych modeli oraz samochodów, które mają gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *